Gdy w związku zaczynają rządzić złe emocje, dominuje brak zaufania i pojawia wzajemna niechęć, można rozstać się lub rozpocząć pracę pozwalającą ponownie odnaleźć wspólną drogę. Czy każdy związek da się uratować poprzez terapię par? Jak być razem po zdradzie? Co robić, gdy wypaliło się uczucie, zgasła namiętność, życie seksualne nie cieszy, a praca i dzieci zdominowały całe życie?

Jeśli Twój związek napotkał poważne trudności i czujesz, że masz dość wspólnego życia, porozmawiaj z partnerem/partnerką nad możliwością rozpoczęcia terapii dla par.

Zapraszamy również na konsultację psychologiczną, podczas której pomożemy Ci zrozumieć problemy, z jakimi się borykasz.

Terapia małżeńska (terapia par) – na czym polega?

Terapia par pomaga na nowo zrozumieć siebie w związku, poznać wzajemne potrzeby, nazwać oczekiwania wobec związku i siebie nawzajem. Terapia małżeńska ma za zadanie ułatwić przezwyciężenie problemów. To bezcenny czas dla dwojga – czas skupienia na partnerze/partnerce i relacji.

Terapeuta wskazuje właściwą drogę do uzdrowienia relacji, pomaga w zbudowaniu lub odkryciu trwałych fundamentów związku. Terapeuta patrzy z zewnątrz, nie ocenia, nie wartościuje, ale obiektywnie opowiada o sytuacjach przedstawianych przez partnerów. Pomaga dokonać wglądu z innej perspektywy.

Czy kryzys w związku może prowadzić do ulepszenia relacji?

Czy terapia małżeńska / terapia par zawsze jest niezbędna?

Czy w terapii par muszą brać udział dwie osoby?

Ile może trwać terapia małżeńska / terapia dla par?

Terapia małżeńska – terapia dla par w Poradni Salomon

Jeśli czujecie, że Wasz związek przechodzi kryzys, z którym trudno jest Wam sobie poradzić, pozwólcie, by w Waszą relację wkroczył wykwalifikowany psychoterapeuta. Dzięki pomocy osoby z zewnątrz odrodziło się wiele relacji wydających się nie do naprawienia.

Terapeuci prowadzący terapię dla par:
Tomasz Szewczyk
Kinga Grabarczyk
Jarosław Grabarczyk
Aleksandra Domagała