Tomasz Szewczyk

Specjalizacja: Psycholog, seksuolog

W pracy zawodowej kieruję się przekonaniem, że każdy człowiek ma w sobie wystarczająco duży potencjał by poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami jakie spotkały go w życiu, a jako psycholog tylko pomagam te zasoby wydobyć. W gabinecie korzystam z dorobku nurtu poznawczo-behawioralnego z elementami dialogu motywującego. 

Wykształcenie:

Ukończyłem Psychologię na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją psychologia zdrowia i kliniczna, oraz Seksuologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie. 
Uczestniczyłem w licznych kursach i szkoleniach tematycznych, m. in. Interwencji Kryzysowej, terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT), terapii skoncentrowanej na współczuciu (CFT), Mindfulness – trening uważności, i wielu innych.

Zakres udzielanego wsparcia:

Wspieram osoby doświadczające zaburzeń lękowych, odżywiania, obsesyjno-kompulsywnych, mierzącymi się ze stratą, wykluczeniem społecznym i zespołem stresu uogólnionego.
Z zakresu seksuologii pomagam z przezwyciężeniem przedwczesnego wytrysku, obniżonego libido, zaburzeń erekcji, obniżonej satysfakcji z życia seksualnego oraz uzależnienia od masturbacji, pornografii i seksu.

Prowadzę terapię indywidualną i par.