Depresja to choroba godząca w sferę życia psychicznego człowieka, choroba duszy. Nauka zna dwa sposoby leczenia depresji: farmakoterapię i psychoterapię. Farmakoterapia jest metodą nastawioną na osiągnięcie szybkiego efektu poprzez podanie odpowiednich leków, natomiast psychoterapia pomaga odszukać przyczynę choroby, zidentyfikować źródło depresji, osiągnąć pożądany stan duszy i skutecznie się z niej wyleczyć, nie pozwolić na to, aby problem powracał.


Psychoterapia to metoda leczenia, która opiera się na oddziaływaniu środkami psychologicznymi na osobę chorą – jest prowadzona przez psychoterapeutów, posiadających odpowiednie kwalifikacje. Priorytetem spotkań terapeutycznych jest usunięcie zaburzeń psychicznych, które są przyczyną cierpienia i smutku  pacjenta. Psychoterapia jest istotnym elementem leczenia. Priorytetem psychoterapii jest kontakt międzyludzki. Milczenie nie pozwoli nam się oswobodzić, wiele możemy osiągnąć poprzez szczerą rozmowę, wyrzucając z siebie niepotrzebne myśli. Psychoterapeuta obiektywnie spojrzy na problem i poda pomocną dłoń.


Psychoterapia to planowane, zamierzone działania nastawione na osiągnięcie określonego celu. Jeżeli odczuwają Państwo utrzymujący się przez dłuższy czas obniżony nastrój, smutek, pesymizm, szeroko pojętą niechęć, brak akceptacji siebie,banalne sprawy wydają się trudne i skomplikowane Poradnia Rodzinna Salomon zaprasza na spotkania z naszymi psychologami, którzy zaoferują najdogodniejszą drogę i pomoc w sytuacjach kryzysowych, sprawią, że ponownie będziesz pięknie żyć, pomożemy Ci odnaleźć siebie.Nie pozwól na to, aby w Twoim życiem kierowała depresja, rozpacz i żal. Nie poddawaj się przyjdź do Nas – udzielimy fachowej pomocy psychologicznej. Serdecznie zapraszamy.

W poradni rodzinnej Salomon w Łodzi, zajmujemy się zarówno kompleksową pomocą psychologiczną jak i też prawną, z zakresu psychiatrii, mediacji oraz naprotechnologii. Uczciwość zawodowa i osobista oraz nieustanne podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez naszych specjalistów to z pewnością niepodważalne atuty. Więcej informacji na temat usług z zakresu psychologii w poradni rodzinnej Salomon znajdziecie Państwo na naszej stronie.