Karolina Barycka-Kozyra

Specjalizacja: Terapeuta głosu i oddechu

Wokalistka, solistka śpiewaczka, specjalistka emisji głosu i terapii oddechowej, trener wystąpień publicznych. Autorka metody Terapii Głosu i Harmonii Oddechowej .Terapeuta głosu. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem prof. Krystyny Rorbach na Akademii Muzycznej w Łodzi. Aktywnie koncertuje, solistka zespołu”Mocni w Duchu”, kompozytor, autor tekstów, bierze udział w nagraniach sesji telewizyjnych i radiowych oraz muzycznych sesji nagraniowych m. in. w Polskim Radio Łodź, Tonn Studio, Toya Studios Łódź, Telewizji Polskiej SA. Wcześniej Związana z Łódzką Sceną Muzyczną, Teatrem Muzycznym.
Doskonaliła sztukę wokalną u wybitnych profesorów: Teresy Żylis-Gara (2003-2008) Master Class Mistrzowskie Kursy Śpiewu Solowego i Interpretacji Wokalnej, oraz Christiana Ellsnera (2002- 2004) Mistrzowskie Kursy Wokalne.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy wysokoszkolonym głosem. W pracy terapeutyczno-szkoleniowej emisji głosu medialnego od 20 lat prowadzi Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne w Łodzi oraz warsztaty “Zachwyt Głosem” i terapie głosu dla wielu grup zawodowych.
Jest autorką innowacyjnej metody Terapii Głosu i Harmonii Oddechowej, opracowanej we współpracy z specjalistami laryngologii i foniatrii, logopedii oraz psychologami. Jest to nieinwazyjna metoda, która poprzez naturalne ćwiczenia akustyczne, oddechowe i fonujące pozwala rozwijać i utrzymać zdrowy głos do formy edycyjnej. Pomaga w leczeniu głosu chorego i dysfunkcyjnego. Poza emisją głosu wpływa na zdrowie i poprawę m.in. układu oddechowego, układu krążenia, dotlenienie mózgu, pomaga w leczeniu zaburzeń snu i koncentracji, znacznie obniża poziom stresu, działa wspierająco w terapii psychologicznej wobec stanów nerwicowych i lękowych. Znacznie rozwija wydolność organizmu aż do podniesienia formy sportowej.