Ponad 3 miliony osób w Polsce dorastały w rodzinach z problemami alkoholowymi. Dzieci wychowywane w rodzinach, w których występuje problem alkoholowy, wkraczają w dorosłe życie bez stabilnych i właściwych wzorców. Brak spokojnej przestrzeni w domu, bezpiecznego środowiska wśród najbliższych, wywołuje lęk, zaburza poczucie własnej wartości, wpływa na relacje, jakie osoba DDA buduje w dorosłym życiu.

Właśnie dla takich osób z syndromem dorosłego dziecka alkoholika czy dorosłego dziecka z rodziny dysfunkcją prowadzimy terapię, pomagającą uporać się z „demonami przeszłości”. Podczas terapii pracujemy z uczuciami, jakim musi stawić czoła osoba z obciążeniem – poczuciem wstydu, smutkiem, brakiem nadziei, nadmiernym zamartwianiem się i co za tym idzie – brakiem satysfakcji z życia. Podczas terapii dużo czasu poświęcamy na poznanie samego siebie, budowanie własnej wartości niezależnej od emocji rodziców.

Pomoc terapeuty DDA / DDD

Podczas terapii DDA psychoterapeuta pomaga Pacjentowi w rozpoczęciu nowego etapu normalnego życia. Terapeuta daje wsparcie, jakiego brakowało do tej pory danej osobie. Proces terapeutyczny uwalnia dorosłego od współuzależnienia, jakie jest wynikiem dorastania w rodzinie zmagającej się z alkoholizmem czy przemocą.

Terapia DDA – terapia DDD w poradzi rodzinnej

W poradni Salomon pomagamy osobom borykającym się z uzależnieniem oraz osobom DDA i DDD. Oferujemy kompleksową terapię skoncentrowaną na poprawieniu jakości życia czy przywróceniu możliwości normalnego funkcjonowania.

Prowadzimy również terapie grupowe dla osób uzależnionych i współuzależnionych.